Oglądaj za darmo w Amazon Prime Video!

Sprzątaczka – Maid

Sprzątaczka – Maid

Oct. 01, 2021
Twoja ocena: 0
7 1 głos

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Oct. 01, 2021

Opis

Gdzie obejrzeć Sprzątaczka – Maid serial online?

Inspirację dla serialu „Sprzątaczka – Maid” stanowiły wspomnienia Stephanie Land zatytułowane „Sprzątaczka. Jak przeżyć w Ameryce, będąc samotną matką pracującą za grosze”, które trafiły na listę bestsellerów „New York Timesa”. Jego główną bohaterką jest Alex – samotna matka, która po odejściu od przemocowego partnera podejmuje się pracy jako sprzątaczka w cudzych mieszkaniach. Ledwo wiążąc koniec z końcem i z trudem unikając bezdomności, Alex chce zapewnić lepsze życie swojej córce, Maddy. Przedstawiony z perspektywy zdesperowanej, lecz zdeterminowanej kobiety serial nakreśla wzruszający, brutalnie szczery, inspirujący, a czasami zabawny portret matki, która gotowa jest pokonać wszelkie trudności. Walcząca z biedą i biurokracją samotna matka zostaje sprzątaczką, aby związać koniec z końcem.

Premiera serialu

Premiera miniserialu Sprzątaczka przewidziana jest na jesień tego roku. Zanim produkcja zadebiutuje na największej platformie streamingowej, można zobaczyć pierwszą wideo zapowiedź. Teaser został przygotowany przez amerykański oddział Netflixa i przedstawia bohaterkę opowiadającą o początku spisywania swoich wspomnień z pracy u bogaczy na kartach najwierniejszego przyjaciela – pamiętnika.

Obsada serialu

To produkcja amerykańska z całkiem niezłą obsadą aktorską. W roli Alex zobaczymy Margaret Qualley, znaną z filmów: Pewnego razu… w Hollywood, Fosse/Verdon, Pozostawieni czy Notatnik śmierci.

W serialu zobaczymy także Andie MacDowell, która wcieliła się w rolę Pauli. Aktorkę kojarzymy z ról w filmach: Cztery wesela i pogrzeb, Dzień świstaka, Seks, kłamstwa i kasety wideo czy Zabawa w pochowanego. Kolejną znaną twarzą będzie występująca w roli Rose Anike Noni Rose. Znamy ją z ról w filmach: Kolorowe ptaki, O dzień za późno, o dolara za mało czy serialu Małe ogniska.

Twórczynią serialu jest Molly Smith Metzler, która ma na swoim koncie takie produkcje jak: Orange Is the New Black, Shameless – Niepokorni i Bez zobowiązań. Reżyserami kolejnych odcinków są John Wells (Ostry dyżur, W firmie, Ugotowany, Sierpień w hrabstwie Osage) oraz Helen Shaver (Pustynia serca, Mroczne dziedzictwo, Szkoła czarownic, Columbo).

Opinie o serialu

Opisywana serialowa produkcja może spodobać się przede wszystkim fanom opowieści opartych na faktach. Może przypaść do gustu także zwolennikom ekranizacji książek, w tym przypadku pamiętnika. Jak wiemy na Netfliksie nie brakuje filmów i seriali bazujących na literaturze. Spodoba się zapewne także fanom komediodramatów. To w końcu swoista dokumentacja niełatwej, często uznawanej za upokarzającą, pracy sprzątaczki.

Sprzątaczka - Maid

Sprzątaczka – Maid
Sprzątaczka – Maid
Oryginalny tytuł Maid
Oceny z TMDb 8 2 głosy
Data pierwszej emisji Oct. 01, 2021
Sezony 1
Odcinki 10
Średnia Długość 54 minut
Udostępniono0

Tytuły które mogą Ci się spodobać

Bepannah
Specjalista od niczego
Bob Hearts Abishola
All American
Słudzy Króla Midasa
Nasi chłopcy
Biały Lotos
Jane by Design
Słowo na L
Milczący świadek
Sense8
Smash
×