Ogldaj za darmo w Amazon Prime Video!


Dostępne wszystkie sezony i odcinki!

Kim jest Anna? Serial Online.

Obecnie oglądających: 346Kim jest Anna?

Kim jest Anna?

Feb. 11, 2022
Twoja ocena: 0
8 1 głos

WYSZUKIWARKI SERIALI

135 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.


Sezony i odcinki

1Sezon 1 Feb. 11, 2022

Twórca

Obsada

Julia Garner isAnna Delvey / Anna Sorokin
Anna Delvey / Anna Sorokin
Anna Chlumsky isVivian Kent
Vivian Kent
Kate Burton isNora Radford
Nora Radford
Anders Holm isJack Kent
Jack Kent
Arian Moayed isTodd Spodek
Todd Spodek
Katie Lowes isRachel Deloache Williams
Rachel Deloache Williams
Laverne Cox isKacy Duke
Kacy Duke

Opis

Gdzie obejrzeć Kim jest Anna? serial online?

Serial ‚Kim jest Anna?‚ to historia ambitnej dziennikarki badającej sprawę Anny Delvey – podającej się za spadkobierczynię ogromnej niemieckiej fortuny królowej Instagrama, która bogatym nowojorczykom skradła nie tylko serca, lecz także portfele. Czy jednak Anna to rzeczywiście największa oszustka w historii Nowego Jorku, czy też po prostu współczesne ucieleśnienie wizji amerykańskiego snu? Reporterka nawiązuje z oczekującą na proces Anną słodko-gorzką relację i ściga się z czasem, by odpowiedzieć na pytanie, które stawia sobie cały Nowy Jork – kim tak naprawdę jest Anna Delvey? Serial został zainspirowany opublikowanym w ‚New York Magazine’ artykułem Jessiki Pressler ‚How Anna Delvey Tricked New York’s Party People’. Netflix Śmiała przedsiębiorczyni czy zwykła oszustka? Dziennikarka bada historię Anny Delvey, która przekonała nowojorską elitę, że jest niemiecką dziedziczką.

Opis serialu

Tytuł oryginalny – „Inventing Anna” – o wiele lepiej oddaje zamysł twórczyni. Postawiła sobie wyzwanie odkrycia tajemnicy it-girl, która od prawie pięciu lat siedzi w więzieniu. Wszyscy bohaterowie serialu mają więc obsesję na punkcie Anny. Okryta niesławą ciężarna dziennikarka Vivian Kent (Anna Chlumsky w identycznej roli jak w „Figurantce”), której artykuł o Annie ma uratować karierę, wiesza na ścianie pokoju dziecięcego selfie bohaterki. Jej ambicja równać się może chyba tylko z obsesją Carrie Mathison z „Homeland”. Postać Kent z fikcyjnego magazynu „Manhattan” jest wzorowana na Jessice Pressler, której tekst stanowił inspirację dla scenarzystów (Pressler napisała też o striptizerkach, które oszukiwały bogaczy – na tej podstawie nakręcono „Ślicznotki” z Jennifer Lopez). Za wszelką cenę Sorokin chce pomóc też adwokat, Todd Spodek (Arian Moayed z „Sukcesji”). Trwają przy aresztowanej intrygantce także niektóre przyjaciółki (inne sprzedały ją w imię własnej kariery). Trudno zrozumieć, dlaczego ktokolwiek mógłby chcieć poświęcić się dla domniemanej dziedziczki.

Recenzja serialu

Po drugiej stronie więziennej ławy, przy której rozmawiają, znajdziemy reporterkę New York Magazine, niejaką Vivian Kent (Anna Chlumsky), która jest drugą główną bohaterką, obok Anny. Scenarzyści postanowili dorzucić od siebie trochę pieprzu do jej sytuacji, robiąc z niej zdyskredytowaną dziennikarkę, która próbuje udowodnić, że dobrze wykonuje swój zawód i oskarżenia względem jej osoby są niesłuszne. Do tego za wszelką cenę chce skończyć swój reportaż o Annie zanim urodzi dziecko, bo… Bo tak. Bo potrzebna jest stawka i ograniczenie czasowe. Scenarzyści bardzo starali się nadać jej charakteru, pokazać jak wiele zdrowia psychicznego kosztuje ją to zadanie, jaką obsesję na punkcie obiektu swojej pracy sobie wytworzyła. Podejrzewam, że stopień zaangażowania widza zależeć będzie od tego, co sam czuje na temat Anny Delvey/Sorokin. Ponieważ ja zupełnie nie kupiłem jej uroku, nie potrafiłem również zrozumieć obsesji Vivian.

Kim jest Anna?

Kim jest Anna?
Kim jest Anna?
Kim jest Anna?
Oryginalny tytuł Inventing Anna
Oceny z TMDb 7.3 21 głosy
Data pierwszej emisji Feb. 11, 2022
Data ostatniej emisji Feb. 11, 2022
Sezony 1
Odcinki 9
Średnia Długość 67 minut
Udostępniono0

Tytuły które mogą Ci się spodobać

Monarca
Xena: Wojownicza Księżniczka
iZombie
Wiedźmin
Parenthood
Wszystko dla pań – The Paradise
Herb piratów
Nauczycielka – A Teacher
Luther
Rita
Bractwo czerwonej opaski
Good Trouble
×